Baseino vandens valymo metodai
Baseino vandens valymo metodai
Beveik 60 metų BAYROL yra baseinų vandens valymo ekspertai. Remiantis savo patirtimi, BAYROL ištobulino tris skirtingus, bet patikimus valymo metodus, kurie užtikrina vandens kokybę tam, kad jis būtų švarus ir higieniškas. Svarbiausia, kad šiuos metodus yra paprasta naudoti vienu metu.
Šiame skyriuje sužinosite:
1. Baseino vandens valymas chloru
2. Baseino vandens valymas bromu
3. Baseino vandens valymas aktyviu deguonimi be chloro
4. Chloro stabilizatorius – su ar be?
5. Vario sulfatas baseino vandenyje
Baseino vandens valymas chloru
Chloras yra dažniausias pasirinkimas baseino vandens dezinfekavimui. Jis puikiai tinka organinių teršalų oksidacijai ir sunaikina didžiausią efektyvumą turinčias bakterijas. Chloras gali būti naudojamas nuolatiniam dezinfekavimui.
Kas turėtų pasirinkti chlorą?
Baseinų savininkai, norintys naudoti saugų ir patikimą dezinfekavimo metodą, užtikrinantį higienišką vandenį, o be to tie, kurie nori pasirinkti gerą kainos ir kokybės santykį.
Baseino vandens valymas bromu
Bromas turi panašias savybes kaip ir chloras ir yra patikima vandens dezinfekavimo priemonė. Tačiau, esant aukštesniam pH ir temperatūros lygiui – lyginant su chloru, bromas yra efektyvesnis.
Kas turėtų pasirinkti bromą?
Baseinų savininkai, kurie nori patikimos dezinfekavimo priemonės be chloro kvapo. Idealiai tinka vidaus baseinų ir SPA dezinfekavimui. Ypač tinka baseinams, kurie įrengti ten, kur kietas vanduo.
Baseino vandens valymas aktyviu deguonimi be chloro
Aktyviu deguonimi pagrįsta vandens dezinfekcija yra puiki alternatyva chlorui. Vanduo, apdorotas aktyviu deguonimi, yra švelnus akims, odai ir plaukams.
Kas turėtų pasirinkti aktyvų deguonį?
Baseinų savininkai, kurie nori turėti švarų baseino vandenį be chloro kvapo. Ypač tinka besimaudantiems žmonėms, kurių oda yra jautri ir linkusi į alergiją.
Chloro stabilizatorius – su ar be?
Apytiksliai 80% visame pasaulyje esančių vidaus baseinų yra valomi chloro tabletėmis, pagamintomis iš trichlorizocianuro rūgšties. Cianuro rūgštis (dar vadinama stabilizatoriumi) sumažina natūralų chloro skilimą, kurį sukelia šiluma ir UV spinduliai. Tai neleidžia pernelyg greitai vandeniui sugerti chlorą ir dėl to baseino vandenyje yra nepakankamas dezinfekavimo medžiagų kiekis.
Kad būtų išvengta stabilizatoriaus perteklio baseino vandenyje, filtrą reikia nuplauti bent kartą per savaitę. Atgalinis plovimas turi trukti nuo 3 iki 5 minučių, o maždaug 3% baseino vandens turi būti pakeista švariu vandeniu.
Jei norite išvengti galimų problemų dėl persnelyg stipraus vandens stabilizavimo, naudokite produktus be stabilizatoriaus, pvz. „Soft & Easy“ arba „Softswim“, kuris pagrįstas aktyviu deguonimi, taip pat galite pasirinkti „Aquabrome“ bromo tabletes, „Chloryte“ kalcio hipochlorito granules arba skystą chlorą „Chloriliquide“.
Vario sulfatas baseino vandenyje
Kai kurių gamintojų daugiafunkcinių tablečių sudėtyje yra vario sulfato dumblių naikinimui. Tačiau labai nedaugelis savininkų žino apie neigiamą tokio produkto poveikį:
• Varis priskiriamas sunkiųjų metalų kategorijai ir dėl to yra kenksmingas sveikatai.
• Linijiniuose baseinuose gali atsirasti rudų arba juodų dėmių, kurias sunku pašalinti.
• Gali užsikimšti tiek plastikinės, tiek metalinės baseino vamzdžių sistemos dalys (filtras, siurblys, vamzdžiai).
• Žmonės, kurie turi šviesius plaukus – jų plaukų spalva gali įgauti žalsvą atspalvį.
• Maudymosi kostiumėliai gali pakeisti spalvą.
• Patvirtinta, kad baseino vanduo, turintis vario sulfato, yra kenksmingas aplinkai ir turi būti šalinamas per nuotekų valymo įrenginį. Jokiomis aplinkybėmis vanduo negali patekti tiesiai į žemę!
Dėl šių priežasčių BAYROL produktų sudėtyje nėra vario sulfato ir sunkiųjų metalų.
Mūsų rekomendacija: Atkreipkite dėmesį ir būkite atidūs, kai perkate daugiafunkcinius produktus, į kurių sudėtį įeina vario sulfatas!
Prisiminkite, kad dezinfekantus reikia naudoti saugiai. Prieš naudodami produktą visada perskaitykite etiketę ir pasidomėkite papildoma informacija.