Baseinų įrengimas: +37067032898

Kokias baseinų chemijos priemones verta rinktis ir kaip jas naudoti?

Kokias baseinų chemijos priemones verta rinktis ir kaip jas naudoti?

Ką verta žinoti apie baseinų chemiją ir jos naudojimą

Lepinimasis baseino teikiamais privalumais – viena geidžiamiausių vasaros pramogų. Maudytis baseine smagu tuomet, kai baseino vanduo yra skaidrus bei švarus. Nors šiandien vanduo plaukimo ar hidromasažiniuose SPA baseinuose paprastai filtruojamas per efektyvius šiuolaikiškus filtrus, tai negarantuoja šimtaprocentinio vandens kokybiškumo.

Baseinų vandenį patartina reguliariai valyti bei dezinfekuoti cheminėmis priemonėmis. Pagrindinė baseino priežiūros priemonė yra chloras, tačiau dažnai naudojamos ir priemonės be chloro – pavyzdžiui, aktyvusis deguonis. Dėl baseine atsirandančių nešvarumų specifikos gali būti naudojamos gan įvairios papildomos priemonės ir jų kombinacijos.

Rūpinantis baseino vandeniu atliekamos penkios pagrindinės procedūros. Jų metu naudojamos atitinkamos priemonės. Kiekvieną procedūrą aptarsime plačiau:

Vandens rūgštingumo/šarmingumo (pH lygio) sureguliavimas

Kad vanduo būtų tinkamas besimaudantiems ir nekenktų baseino įrangai, jo pH turėtų būti 7,2–7,6. Vandens pH lygiui nustatyti galima naudoti specialius vandens pH testus. Jei vandenį reikia parūgštinti, naudokite vandens valymo priemones su žyme „pH minus“, jei reikalingas šarmingumo didinimas – priemones su žyme „pH plius“.

Vandens oksidavimas

Siekdami iš vandens pašalinti organinius teršalus (mikroskopinį purvą, dumblius, besimaudančiųjų atliekas) ir sunaikinti bakterijas bei grybelius, baseino vandeniui taikoma oksidavimo procedūra. Tai galima atlikti su greitai tirpstančiomis chloro tabletėmis, kurios greitai pakelia chloro lygį baseine. Dėl šios procedūros efektyvumo ji dažnai vadinama „chloro šoku“.

Jei nuspręsite vengti chloro, vietoje jo gali būti naudojamos priemonės su aktyviuoju deguonimi. Aktyvusis deguonis taip pat dezinfekuoja vandenį, apsaugo nuo dumblių susidarymo ir atstato vandens skaidrumą. Vandens oksidavimas ypač svarbus pripildžius baseiną pirmą kartą ar po ilgesnio laiko be priežiūros.