Kokios dažniausios baseino vandens problemos ir kaip jas išspręsti?

Privačių ir viešųjų baseinų vanduo reikalauja specifinės priežiūros. Norint džiaugtis skaidriu, gaiviai kvepiančiu baseino vandeniu, reikia jį reguliariai valyti ir naudoti tinkamas baseino priežiūros priemones. Kadangi baseinų chemijos įvairovė išties didelė, pravartu tiksliai žinoti, kokią konkrečią vandens taršos problemą norite išspręsti – tuomet beliks išsirinkti efektyviausią sprendimą.
Šiame straipsnyje pateikiame dažniausiai pasitaikančias baseino vandens kokybės problemas, jų priežastis bei efektyviausius būdus, kaip greitai ir veiksmingai atstatyti švarą baseine.
Kaip išspręsti dažniausiai pasitaikančias baseino vandens problemas?
Kaip pašalinti drumzliną baseino vandenį?
Drumzlinas baseino vanduo dažnai atsiranda dėl neefektyvaus vandens filtravimo, netinkamo pH lygio ar didelio organinių medžiagų kiekio. Pirmiausia rekomenduojama atlikti filtro perplovimą. Taip pat padeda valymo priemonės su flokuliantu – jos sujungia smulkias daleles ir padeda joms nusėsti. Nepamirškite patikrinti pH lygį ir, jei reikia, koreguoti jį „pH minus“ arba „pH plus“ priemonėmis. Chloro tabletės taip pat gali padėti atkuriant vandens skaidrumą.
Kaip kovoti su dumbliais baseine?
Žaliavęs ar patamsėjęs vanduo – aiškus dumblių atsiradimo požymis. Dumblių priežastys: nepakankamas dezinfekavimas, netinkamas vandens balansas (pH, šarmingumas, kalcis), prasta cirkuliacija. Sprendimo būdai: naudoti greitai tirpstančias chloro tabletes šokui, papildomai naudoti algicidą, išvalyti filtrus ir patikrinti baseino įrangą. Reguliari priežiūra padės išvengti dumblių atsiradimo ateityje.
Kodėl baseino vanduo tampa rudas ir kaip tai išspręsti?
Rudą atspalvį baseino vandeniui dažniausiai suteikia geležies ar mangano perteklius. Tokiu atveju svarbu koreguoti pH lygį ir naudoti chloru pagrįstas valymo priemones bei flokuliantą, kad susidariusios nuosėdos būtų pašalintos. Reguliarus vandens tyrimas padeda užkirsti kelią metalų kaupimuisi.
Kaip panaikinti dėmes ant baseino sienelių?
Dėmės ant baseino sienų gali atsirasti dėl vandens sudėtyje esančių metalų – dažniausiai geležies, vario ar kalcio. Jas galima pašalinti naudojant specialias valymo priemones nuo kalkių. Rekomenduojama atlikti valymą išleidus baseino vandenį. Vėliau būtina pasirūpinti metalų koncentracijos reguliavimu ir pH balansu.
Kaip lietus veikia baseino vandens kokybę?
Po gausaus lietaus į baseiną patenka lapų, dulkių ir kitų nešvarumų, o vandens lygis stipriai pakyla. Dėl to gali keistis baseino vandens chemija. Rekomenduojama 24 valandas filtruoti vandenį, o vėliau atlikti vandens valymo „šoką“ su greito tirpimo chloro tabletėmis. Tai padeda greitai atstatyti tinkamą baseino vandens būklę.
Kaip pašalinti apnašas nuo baseino sienų?
Apnašas dažniausiai sukelia kalcio nuosėdos ir nešvarumai, kurie kaupiasi ilgainiui. Efektyviausia priemonė – išleisti vandenį ir sieneles nuvalyti specialiomis nuo apnašų skirtomis valymo priemonėmis. Vėliau svarbu subalansuoti vandens pH ir reguliariai naudoti nukalkinimo produktus.
Kodėl baseino vanduo putoja ir ką daryti?
Vandens putojimas gali būti dėl per didelio kiekio algicido arba į baseiną patekusios kosmetikos, kūno aliejų ar kitų teršalų. Putojimą mažina dalinis vandens keitimas ir priemonės su algicidu. Reguliarus filtravimas ir kruopštus baseino švaros palaikymas padeda išvengti šios problemos.
Kas sukelia akių ir odos dirginimą bei nemalonų kvapą baseine?
Dažniausios šių simptomų priežastys – netinkamas pH lygis, per didelis organinių nuosėdų kiekis ir chloramino sankaupos. Norint atstatyti komfortą, rekomenduojama koreguoti pH lygį ir atlikti vandens valymo „šoką“ naudojant greito tirpimo chloro tabletes. Tinkama vandens dezinfekcija ir pusiausvyra užtikrina malonią maudynių patirtį.
Pateiktuose patarimuose minėjome pagrindines baseino vandens valymo priemones – tiek su chloru, tiek be jo (aktyvusis deguonis, algicidai ir kt.). Svarbiausia – pasirinkti tinkamą metodą pagal problemą. Laiku atliekama priežiūra ne tik išsprendžia esamas problemas, bet ir padeda jų išvengti ateityje.
Tinkamai prižiūrėtas baseino vanduo yra ne tik skaidrus, bet ir saugus sveikatai – tai leis mėgautis gaiviomis ir maloniomis maudynėmis visą sezoną.